"HEAD AEGA, LASTEAED!"

 

„Varsti sina kooli lähed,
Ütled, lasteaed, aidaa!
Praegu selged on vaid tähed,
aga varsti targaks saad

 

 

 

Hiilgavaid saavutamisi!

 


EKSKURSIOON LOODUSESSE

 

Meie Muula mägedes elab koprapere! 24. aprillil toimus õppeekskursioon, mille käigus Kirsike rühma lapsed tutvusid kobraste elukeskkonnaga. Nad said teada, et kobras ehitab endale elamu – suure tare. Nad nägid ka selle ehitusmaterjali – näritud puid, silmitsesid ka elamut ise. Kahjuks kopraid ise näha ei õnnestunud, kuigi lapsed käitusid väga vaikselt ja ettevaatlikult. Tagasiteel sai selle-eest joosta ja mängida!

 

 

 

Kirsike rühma õpetaja Larissa Kisil

 


TEATRIPÄEVAD

10.04. - KIRSIKE RÜHMA LAVASTUS "OTSIDES PÜHAPÄEVAMAAD"

19.04 - MESILASE RÜHMA LAVASTUS "KAKUKE"

19.04 - MAASIKA RÜHMA LAVASTUS

"KITS JA HUNT"

04.05 - LEPATRIINU RÜHMA LAVASTUS "NAERIS"PALDISKI LAULULAPS 2018

 

04.04.2018 linna konkursist võtsid osa Angelina, Taissia, Deniss, Sophie, Nicole, Alina, Veera, Leona, Annabel. Osalejad väga närveerisid, kuna kartsid unustada laulusõnu. Siiski - nagu see ongi omane tõelistele artistidele  -  astudes lavale ületasid nad oma kartusi ja kõhklusi ning lihtsalt laulsid. Laulsid kogu südamest. Tublid!

 Osalesid meie võitjad: Sophie sai II koha 3-4-aastaste laste vanuserühmas, Taissia – II koha 5-6-aastaste laste vanuserühmas, Veera III koha 6-7-aastaste laste vanuserühmas. Kõik konkursi võitjad olid palutud esinema maakondlikul laste laulukonkursil „Lääne-Harjumaa laululaps 2018”. Edu neile!


TEATRIFESTIVAL KARSUMM 14

 

29. märtsil jätkas oma esinemisi Kirsike teatritrupp. Harjumaa lasteaedade teatrifestivalil Kiili lasteaias näitasid lapsed veelkord oma eestikeelset etendust „Otsides pühapäevamaad".  Pärast pikka teed olid lapsed pisut väsinud, kuid nagu see on oma ala professionaalidele omane, näitasid nad etendust nii, nagu on ainult nendele omane! Tublid!

 

Pärast esinemist artistid pisut puhkasid ja  sõitsid tagasi, lauldes laule ja silmitsedes vaateid bussiaknast. Kõigile soovime edu! Ees on kõige tähtsam esinemine – oma vanemate ees!

 


LauluSipsik 2018. Laste laulukonkurss

 22.03.2018

 Kolmandat aastat järjest kõlavad lasteaias fanfaarid, mis tähistavad laulukonkursi LauluSipsik algust. Lapsed võistlesid laulmise oskuses, oskuses tuua välja laulu iseloom koos lavaliikumisega.

 12 laululast  julgelt esinesid suure publiku - kõikide lasteaialaste ja ka vanemate ees. Need olid Sofia Pivovarova, Sophie Shiman, Annabel Voogla, Deniss Troitski, Alina Kaneps, Leona Tumaševitš, Mariua Nisu, Nicole Shiman, Veera Svintsova, Valeria Fransuzevitš, Taissia Pivovarova ja Angelina Pastak (fotod).

Žüriisse kuulusid Natalja Samblik (lasteaia Sipsik direktor), Milvi Brokko (haridusspetsialist, valla administratsiooni esindaja), Oksana Jõe (haridusspetsialist,  valla administratsiooni esindaja), Viktoria Visbek (linna huvikeskuse juhataja). Neid ootas keeruline töö – leida kõige-kõige-kõige parimad!  LauluSipsik 2018 võitjateks said Sophie Shiman lauluga „Vihmake”, Taissia Pivovarova lauluga „Mammutipoja laul” ja Veera Svintsova lauluga „Valss”. Neljas võitja oli valitud pealtvaatajate žürii poolt, selleks sai Leona Tumaševitš.

 Aitäh konkursi kõikidele esinejatele ja selle teadustajatele, kelleks olid Ekateriina ja rõõmsameelne Sipsik, keda mängis Jelena Osnatš.

 


DRAAMAT SIIT JA SEALT

OSALESIME PALDISKI NAERULINNU LASTEAIA TEATRIPÄEVAS

20. märtsil lasteaias Naerulind toimus etendus „Otsides pühapäevamaad" (fotod). Muusikaline etendus põhines eesti kirjaniku Silvi Väljali raamatu  "Jussikese seitse sõpra" ainetel. Esitajaks oli teatritrupp „Kirsike”.

Lapsed lõid positiivse peomeeleolu, nende esinemine oli sütitav ning lõbus. Tublid!

Pearolle täitsid: Anu – Taissia Pivovarova, Juss – Vsevolod Rudkov, esmaspäev – Michelle Sopova, teisipäev -  Matvei Pogorelov, kolmapäev – Varvara Fedina, neljapäev – Leona Tumaševitš, reede – Daniil Prihodko, laupäev – Nicole Shiman, pühapäev – Larisa Kisil.

Palju tänu kõikidele lastele ning rühma õpetajatele Larissa Kisilile ja Irina Komarovale, muusikaõpetajale Jelisaveta Kuzminale. Täname artistide vanemaid toe eest! Järgmine esinemine toimub  Karsumm-14 festivalil Kiili lasteaias.

 


EV 100

OSAVÕTT PROJEKTIST "100 SAMMU INSENEERIAS"

 

Tallinna Tehnikakõrgkool tähistas 2015. aasta novembris 100. sünnipäeva, siit edasi tegi see 100 sammu ja nii jõudiski Eesti Vabariigi 100. sünnipäevani. Käesolev näitus oli õppeasutuse kingitus EV juubelile. Lapsed rühmast „Kirsike” külastasid insenerilaborit ja Kivimuuseumi ning said lähemale insener-ehitaja elukutsele.

 


SOOVIME ILUSAT ESIMEST KEVADPÄEVA!

1.MÄRST - ÜLEMAAILMNE KASSIDEPÄEV

 

Esimese kevadpäeva ja ülemaailmse kasside päeva auks äkki muutusid lasteaia kõik lapsed ja täiskasvanud... kassideks, kõutsideks ja väikesteks kassipoegadeks! Muusikasaalis oli aga avatud näitus „Kassid  on need kassid!”

 


PALDISKI LINNARAAMATUKOGU SÜNNIPÄEV

 Talve viimasel päeval külastasid  „Kirsike” rühma lapsed Paldiski   Linnaraamatukogu. Nad soovisid sellele õnne sünnipäeva puhul. Ekskursiooni eesmärgiks oli samuti tutvumine raamatukogu ja käitumisreeglitega ühiskondlikus kohas. Raamatukogus võttis lapsi vastu raamatukogutöötaja, kes näitas, kus „elavad” lasteraamatud, kuidas nendega tuleb ringi käia ning mängis lastega rollimängu „Raamatukogu”.

 Ekskursiooni käigus  külastasid  lapsed samuti laste joonistuste näitust, mis sisaldas ka rühma „Kirsike” töid. Ekskursioon meeldis lastele, nad said teada palju uut ja huvitavat.

 

Rühmaõpetajad Irina Komarova ja Larissa Kisil


VASTLAPÄEV

 

Täna liugu laseme,
hõissa! meil on vastlad,
seljas kasuk lumine,
jalas valged pastlad.

 

On olemas palju rahvajutte, mis räägivad Vastlapeo tekkest. Üks neist jutustab sellest, et Vastlad sündisid kusagil kaugel põhjas. Talvel märkas üks mees Vastlaneidu, kes peitis end lumehangede taha. Ta palus neiu käest soojust ja rõõmu oma rahva jaoks. Vastlaneiu oli lahkelt nõus, kuid inimeste ette ilmus ta mitte graatsilise neiuna, vaid õitsva punapõskse ning kelmika pilguga noore naisena, kes plaginal naeris. Ta  kinkis inimestele rõõmu ja naeru, pani neid unustama oma muresid, võttis neil kätest kinni ning suunas tsõõris keerutama.
Oh, küll oli lõbus! Las ka teie saate  osa sellest rõõmust!

EV100

PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS, EESTI!

22. veebruaril toimus lasteaias pidulik aktus, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.


HEAD SÕBRAPÄEVA!

 

14. veebruaril me pühitsesime Sõbrapäeva! Sipsik-Posti meeskond rühmast  „Kirsike”  ei suutnud toime tulla sellise koormusega! Rühm „Kirsike” postitöötajad võtsid postkastidest saadetisi ja toimetasid neid adressaatidele.

 

Õhtul muusikasaalis toimus „kübara diskoteek”. Kübarad, panamad, mütsid, silindrid – kõiki neid loeti  pääsmeks diskole. Disko lõppakordiks sai Preili Kübara ja Härra Mütsi valimine. Lapsed valisid nendeks Bogdana Karpuni ja Bogdan Sidorovi.

 

Soovime kõigile head tuju ja  suurepäraseid sõpru!


EV - 100

LASTEJOONISTUSTE KONKURSS "KORD LÄÄNE-HARJUMAAL..."

EESTI VABARIIGI 100.SÜNNIPÄEVA TÄHISTAMISEKS

 

Paldiski lasteaed Sipsik kutsub teid osalema laste joonistuste konkursil „Kord Lääne-Harjumaal...“, millega me tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

 

 Kõikidele lastele meeldib joonistada, iga laps oskab fantaseerida ning  välja mõelda põnevaid lugusid.

 

Palume lapsi kujutada ette, et juhtus midagi enneolematut – nende kõrvale  maandusid  lemmikmultifilmide ja muinasjuttude kangelased! Nad saabusid Eestisse selleks, et vaadata, kuidas siin elavad lapsed, kus nad elavad, kuidas nad mängivad ja kus nad jalutavad? Kuidas nad õnnitleksid Eesti Vabariiki selle 100. sünnipäeva puhul?

 Joonista oma lemmiktegelane sinna, kus ta sinu arvates peaks kindlasti ilmuma!

 Konkursil osalevad 5-7 aastased lapsed.


MEISTRI-KLASS "VÕLUSOKK JA SÕRMKINNAS"

26. jaanuaril lasteaias toimus meisterklass „Võlusokk ja sõrmkinnas.”

 

Igas kodus võib leida sokke, sõrmkindaid, labakindaid, kus üks paariesemetest on kaotsi läinud... Sellel päeval läks neid aga väga vaja – meisterklassis muutusid need lustakateks tegelasteks. Igas rühmas oli loodud oma töökoda:

«Päevalilleke» - «Lõbus lumememm” (sokist)

«Kirsike» - «Fantaasid sokkidest”

«Maasikas» - «Päkapikud labakindast”

«Mesilane - „Värvilised loomad” (sõrmkindast)

«Lepatriinu» - «Kalakesed sõrmkindast”

 

Esemete valmistamisel suhtlesid lapsevanemad omavahel, nad pakkusid välja oma ideid, konsulteerisid organiseerijaga, vahetasid omavahel materjale.

Kõikidel oli suurepärane tuju! Mänguasjad rõõmustasid silma, südant ja kätt, olid ilusad, heatahtlikud ja pehmed! Kõigile palju tänu osalemise eest! Kutsume kõiki näitusele esimese korruse   fuajeesse!

Projekti kuraator Jelena Osnatš


MINA JA MINU KEHA

TERVISE PÄEV - 12.01.2018


JÕULUTERVITUSED

Kontsert Paldiski Naisteklubis

 

20. detsembril olid meie lapsed külalisteks Paldiski Naisteklubis, kus nad esinesid kontserdiga klubi kaunitele daamidele. Nad lugesid luuletusi, esitasid laule ja tantsisid. Meie noorte artistide – Nikita Rudenko, Alissa Novitskaja, Zosia Kretowitcz´i, Ervin Vassiljev´i, Karolina Kaneps´i, Semjon Žuraljov´i, Angeliina Pastak´i, Annabel Voogla, Zlata Zujevi, Taissija Pivovarova, Mishel Sopova, Valerija Frantsusevitš´i, Matvei Pogorelov´i, Vsevolod Rudkov´i, Dmitri Korovitski – esinemised lõid tõelise peomeeleolu  ning tõid kuulajatele palju positiivseid emotsioone.  

 

Me täname pererahvast külalislahkuse ja  headuse eest. Täname samuti kingituste eest: igale artistile sai naisteklubis kingitud suurepärane kingitus-kompliment ning lasteaiale eriliste patjade komplekt: istmed tegevuste jaoks.  

 

Soovime kõigile head tervist, reipust, rõõmu, rahu ja kordaminekuid! Lõbusat aastavahetust ja edukat algavat uut aastat! 


JÕULULAAT: SOOJUS, LÕBUS MEEL JA MAJUSTUSTE MERI!

 

18. detsembril kutsusid lõbusad päkapikud kõiki heategevuslikule jõululaadale. Laata peetakse juba neljandat aastat järjest. Laadale olid kutsutud kõik meie lasteaia lapsed, nende vanemad ja ka kõik Paldiski linna elanikud.  

 

Kõige erinevamad maiustused, kostitused – kõik olid valmistatud lapsevanemate ja laste kätega. Samuti pakuti meeneid, kaarte, käsitsi valmistatud mängusasju. Kohvikus „Sipsiku juures“ serveeriti Külmataadi maagilist kokteili. Atraktsioonide toas said kõige vastupidavamad ja uudishimulikumad võita jõulusoovide täitumise võlukristalle.   

 

Palju tänu kõikidele osalejatele ja laadakülalistele! Soovime kõigile algavaks aastaks head tuju, soojust, rõõmu ja õnne!


PIPARKOOGI NÄDAL

"Me oskame kõike teha ise!"

 

On üldtuntud tõde, et kõige maitsvam küpsetis on see, mis on valmistatud oma kätega. Alates 11. detsembrist täidab lasteaeda värskete küpsetiste aroom. 

 

Laste külaliseks oli Lõbus päkapikk, kes õpetas, millest tehakse piparkooke ja kuidas neid valmistada eriti maitsvatena. Selgus, et...  tähtsaim saladus on olla heas tujus, armastada oma lähedasi ja soovima kõigile head õnne!

 

Piparkoogi nädala algatasid lapsed „Kirsikese“ rühmast, nad valmistasid päkapiku retsepti järgi küpsiseid ning kaunistasid neid värvilise glasuuriga. Järgmisel päeval, siis kui küpsis oli valmis, lapsed üllatasid oma vanemaid – kutsusid neid tee joomisele koos maitsvate küpsetistega.  Soovime kõigile õnne!!!


On selginud iga-aastase konkursi "Meisterdusi metsast" tulemused

 

On selgunud  looduslikest materjalidest lastetööde konkursi tulemused.

Konkurss oli organiseeritud RMK Aegviidu Külastuskeskuse poolt.

 

Meie väikesed meistrid olid tublid!

 

Lapsed rühmadest  Kirsike ja Lepatriinu said tänukirjad konkursil osalemise eest.

Sophie Šiman, Daniil Prihhodko ja Laurina Litnevski said eriauhinnad.

 


TOIMUS SUURE PÄKAPIKU TURNIIR!

 

7. detsembril kolmandat korda toimus Suure Päkapiku turniir.

 

Traditsiooniliselt osalesid selles  kolm lasteaeda: Rõõm aardu), Rukkilill aardu), Naerulind (Paldiski) ja Sipsik (Paldiski).

Just 7. detsembril kogunesid jõulude ootel kokku kõikide muinasjuttude kangelased. Mõned neist nõustusid osalema ka meie turniiril. Kuid.. juhtus midagi enneolematut! Keset turniiri äkki kõik külalised kadusid! Lapsed ei jõudnud isegi tervitada neid! Kes siis saabus turniirile? Mitu külalist ja millistest muinasjuttudest? Kuhu nad siis kadusid ja mis põhjusel? Nendele küsimustele pidid vastama  lasteaedade detektiivide meeskonnad.

Meie meeskond, keda juhtis kapten Taissija Pivovarova, oli üks esimestest.  

Ootame uusi kohtumisi!


"Head sünnipäeva, Sipsik!"

PALDISKI LASTEAED SIPSIK SAI 52-KS


Rebasekutsikate päev

Koolieelikuks pÜhitsemine

24.11.2017

 «Õppida koolis on tore!» - selliste sõnadega tulid Kirsike rühmale külla Paldiski Vene põhikooli õpilased. Just need kogenud ja õpetatud „rebased” võtavad vastu 2018.s septembris kooli lävel  meie uudishimulikke rebasekutsikaid ja viivad nad esimesse klassi.

 Täna aga nad mängisid! Olid leidlikud erinevate keeruliste „rebaseülesannete” lahendamisel, küsitlesid koolilapsi nende õpingute, huvide, kordaminekute ja plaanide kohta. Selle uue etapi alguse mälestuseks said  nad mälestusmeene.

 «Oleme kõige vanemad ja varsti läheme kooli! Meid oodatakse koolis!”


Rühma Maasikas külalisteks olid... Kadrisandid

 

24. novembril Maasika rühma uksele koputasid tõelised kadrisandid!

Nad tulid kaugelt, Naerulinnu lasteaiast ja olid teelt väsinud.  Nad esitasid laulu, milles kirjeldasid oma rasket teekonda.

Kui nad said sooja, siis hakkasid esitama mõistatusi, mängima ja... palusid anda süüa titale, kes oli Kadriema süles. Me andsime komme ja kadrititt ei hakanudki nutma!  "Kadri, üle karja!" - õppetund Rocca Al Mare Vabaõhumuuseumi Kuie koolis

 17. novembril osalesid  Kirsike rühma lapsed Eesti Vabaõhumuuseumi tunnis „Kadri, üle karja!“ Lapsed tutvusid eesti rahvakalendri traditsioonidega, külastasid erinevaid talusid, tutvusid külarahva eluoluga.

 Nad külastasid ka maja, kus elas kunagi sepp, tutvusid tema tööriistade ning tarega, kus elas tema pere. 

 Vabaõhumuuseumi külastus meeldis kõigile!
                                                                                               Larissa Kissil, Kirsike rühma õpetaja


Isadepäev Kirsike rühmas

 

10. novembril tähistas Kirsikese rühm isadepäeva: lapsed valmistasid meisterklassis koos oma vanematega lõbusaid helkureid.

Meisterdamisele järgnes väike kontsert, mil lapsed õnnitlesid oma armsaid isasid, vanaisasid ja vendasid. Pidu oli väga lõbus ja meeleolurikas. See lõppes kingituste jagamisega ning magusate küpsetiste söömisega. "Mina olen oma isaga nähtav ka pimedas!"

- helkurite valmistamise perekondlik meistri-klass

 

8.-10. novembril k.a. jätkas lasteaias oma tööd  projekt „Meisterdame koos isaga”. Projekti raames toimus meisterklass, mis oli pühendatud helkurite valmistamisele. Lapsed koos oma isade, vanaisade ja vendadega meisterdasid helkureid, need on pimedal aasataajal kahtlemata vajalikud igale jalakäiale! Enne meisterklassi said lapsed tutvuda liikluse ABC-ga ning täiendada oma praktilisi oskusi mobiilses planetaariumis.

 

Kuidas töötab helkur? Seda saate teada näitusel! Tulge tutvuma! Võtke taskulamp kaasa!

 

Projekti koordinaator – õpetaja Anna Makarenko.

 


"Laske Marti tuppa tulla!"

 

10. novembril jalutasid mööda lasteaiaruume külalised. Vastavalt heale eesti rahvatraditsioonile olid nad riietatud mardisantideks.

Need olid ju meie Kirsike rühma lapsed! Nad külastasid lasteaia kõiki rühmi ning kabinette, mängisid mänge ning laulsid laule, milles sooviti kõigile edu ja head õnne.

Tänutäheks said nad kingitusi. Nad kogusid terve koti maiustusi!

 


 

 

 

26.10.2017

 "DigiSipsiku esimesed sammud"

 

 Meie lasteaed sai rahvusvahelise projekti Code Week sertifikaadi.

 

Soovime  kõigile uusi saavutusi!

 

 


Kutsume näitusele                                                         "Lõbusad Naksitrallid ja nende sõbrad"

 

Teid ootavad lõbusad Naksitrallid, kes on eesti kirjaniku Eno Raua raamatu „Muhv, Kingpool ja Sammalhabe”  kangelased.  Kõik tööd on valminud laste ja nende vanemate koostöös ning on valmistatud looduslikust materjalist, osaliselt ka jääkmaterjalidest.

 

Hääletamise tulemusena selgub näituse külastajate lemmiktöö.

Kiirustage tutvuma näitusega! Seni kuni näitus on avatud võite juurde tuua ka oma uue töö.


Päästekomando õppus - 18.10.2017


DigiSipsiku esimesed sammud

 

17. oktoobril õpetajate meeskond koosseisus Marina Murtazina ja Larissa Kissil viisid läbi lahtise tunni. Lahtine tegevus toimus  rahvusvahelise projekti Code Week  raames.  Rühma „Kirsike” õpetajad ja lapsed  demonstreerisid, mida on lapsed õppinud  digitehnoloogiate vallas kuu aja jooksul.

 Edu Sulle, DigiSipsik!


Kutsume külastama!

 

Kuivõrd kordumatu on iga inimene, niivõrd kordumatud on ka tema harrastused.

 

Näitusel on esindatud lasteaiatöötajate käsitöö. Siin te leiate kõige erinevaid käsitööliike: makramee, heegeldamine, kudumine, tikand, kvilling, scrapbooking. Silma rõõmustavad mänguasjad, erinevate kollektsioonide esemed, kontserdiafišid, medalid sprordisaavutuste eest, trükis avaldatud raamatud...

Lasteaed Sipsik töötajad on tõelised meistrid! Soovime neile loomingulist inspiratsiooni ja positiivset häälestust!


Alustas oma tööd innovatsioonikeskus "DigiSipsik"

 

Täna, 3. oktoobril 2017 oli avatud innovatsioonikeskus! Tarkade mängurobotite abil õpivad lapsed programmeerimise aluseid, omandavad loogiliste ülesannete lahendamisviise. Targad mänguasjad aitavad lapsi kõne arendamisel ning silmaringi avardumisel.

 

 

Keskuse tarkvara pidevalt täieneb uute õppevahenditega.

 


Kirsike rühma lapsed Maardu lasteaias Rukkilill

25. septembril rühma Kirsike lapsed olid Maardu lasteaias Rukkilill. Vapper, tugev ja osav "Kirsike" võistkond osales teatejooksu võistlustel  „Lõbusad stardid“.  Meie lapsed olid kiired, tähelepanelikud ja kõige meeskondlikumad! Vsevolod Rudkov on võiskonda kapten.

Kirsikesed edukalt sooritasid kõik ülesandeid ja tõid lasteaeda karika ja aukirja!

Spordipeol valitses lustimeeleolu. Lastele väga meeldis olla külas!

Täname lasteaia Rukkilille pere meeleoluka peo eest!

 


Head uut õppeaastat!

 

1. septembril tervitasid multifilmi Kutsika patrull kangelased meie lasteaia lapsi.

 

 

 

Ootame uusi kohtumisi!